Domácí

Posílené hlídky na Velikonoční pondělí nebudou. I tak pozor na alkohol

Speciálně posílené policejní hlídky na Velikonoční pondělí tentokrát nebudou. Policisté hlídají především hranice okresů a dodržování vládních nařízení, přesto se prý ale zaměří i na alkohol nebo drogy u řidičů.

"Dobrý den, pane řidiči, silniční kontrola, předložte doklady předepsané k provozu a řízení motorového vozidla."

Tak tohle uslyšíte, pokud pojedete za hranice okresu. Po celé republice jsou nasazeny stovky policistů s vojáky a celníky a na Velikonoční pondělí budou důkladněji prověřovat i stav řidičů za volantem.

"Policisté provádí nejen kontrolu aktuálně platných vládních opatření, ale zaměřují se i na běžnou dopravní kontrolu," zdůraznil mluvčí policejního prezidia David Schön. Policisté tak budou od pondělního rána kontrolovat kromě dodržování vládního nařízení také alkohol za volantem.

Související obsah

"Důrazně doporučuji všem řidičům dodržovat veškerá pravidla silničního provozu, jezdit bezpečně a neohrožovat sebe ani okolí," vzkázal mluvčí strážců zákona. Ti se chystají zaměřit i na dodržování povolené rychlosti, telefonování za jízdy nebo technický stav auta.

Policisté by podle všeho měli z hranic okresů zmizet s plánovaným ukončením nouzového stavu příští neděli. Tedy za týden.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události