Vojenská technika

Co všechno mají Češi v garážích a ve stodolách? Neuvěříte, zírají i policisté

Když jsme točili video ke zbraňové amnestii, ve kterém jsme použili nadsázku v podobě odevzdaného tanku, tak jsme netušili, že tím inspirujeme veřejnost, píše policie na Twitteru. A dodává fotky vozidel, která se jí díky amnestii právě dostala do rukou.

Češi mají po garážích a stodolách poschovávané všelijaké poklady - třeba žigulíky či škodovky po rodičích nebo dokonce prarodičích. Jak se ale ukazuje, někteří ukrývají ještě mnohem "ostřejší" stroje. Takové veterány pak dokážou zaskočit i policii.

Dva takové kousky lidé odevzdali policistům v Královéhradeckém kraji v rámci probíhající zbraňové amnestie. Jedním z nich je růžový tank T 34/85, se kterým přišli Sověti na konci 2. světové války.

A druhým sovětský stíhač tanků, postavený na podvozku staršího stroje T-34.

 

"Oba stroje mají znehodnocené zbraňové systémy, nicméně toto znehodnocení neodpovídá současným požadavkům a dobové doklady chybí. Odevzdávající chce následně požádat o povolení "doznehodnocení" podle stávající právní úpravy," popisuje policie. Majitel strojů tak chce svoje "veterány" zlegalizovat.

Související obsah

Od konce ledna v Česku platí novela zákona o zbraních, která obsahuje mimo jiné amnestii na nelegálně držené zbraně. Znamená to, že držitelé nelegálních zbraní je mohou až do konce července bez rizika postihu odevzdat nebo jejich držení zlegalizovat na jakémkoli útvaru policie.

Související obsah

Policisté k amnestii natočili propagační video, pro které si vypůjčili tank. Byla to ale nadsázka. Teď se ukázalo, že ne až taková…


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události