Autosedačka

Experti varují před nebezpečnou dětskou sedačkou. Nemáte ji v autě?

Dětská autosedačka Chicco Kiros i-Size, která je určena pro děti od narození do 13 kilogramů naprosto selhala v bezpečnostních testech německého autoklubu ADAC. Na závažná pochybení zjištěná v laboratoři upozorňuje spotřebitelská organizace dTest.

Experti při testech dětských autosedaček přišli u jedné z nich na velmi vážná pochybení. Sedačka Chicco Kiros i-Size naprosto propadla při čelním i bočním nárazovém testu.

V obou případech v okamžiku nárazu došlo k vytržení sedačky z isofixové základny - na video z testu se můžete podívat v úvodu článku.

Podle informací dTestu model Chicco Kiros zatím není moc rozšířený, protože teprve vstupuje na trh. "Pokud však víte o někom, kdo daný model zakoupil, ADAC důrazně doporučuje nepoužívat sedačku společně se základnou, ale raději ji poutat bezpečnostním pásem vozidla," upozorňuje spotřebitelská organizace. Samotná sedačka bez základny, pokud je správně připoutaná pásem, podle testů posyktuje dětem dobrou ochranu.

Výrobce autosedačky už přislíbil, že koncové uživatele bude informovat o možných rizicích. Prodané kusy chce od maloobchodů i spotřebitelů získat zpět a zdarma jim nabídnout novou základnu sedačky bez vad.

Související obsah

Podle informací od výrobce bylo zatím distribuováno 1984 sedaček, většinou v Itálii, ale přes e-shopy se mohly dostat i do jiných zemí. Závadné kusy lze jasně identifikovat podle homologačního štítku s číslem 030059 a podle data výroby na štítku od 19/11/23 do 20/11/19.

Související obsah

Spotřebitelé, kteří si autosedačku zakoupili, mohou výrobce kontaktovat s žádostí o výměnu prostřednictvím jeho webových stránek - ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události