Auto

Nohu z plynu! Policisté budou v rámci Speed Marathonu měřit rychlost

Nohu z plynu! Policisté budou v rámci Speed Marathonu měřit rychlost
Ilustrační obrázek | Zdroj: Profimedia

Blíží se Speed Marathon - akce dopravních policistů po celé Evropě. Ti budou už od brzkých ranních hodin dbát na dodržování rychlosti a dalších dopravních předpisů. Jen v minulém roce měřili na 900 místech po celém Česku.

Už 21. dubna proběhne na Evropských silnicích takzvaný speed marathon. Akce, při které dopravní policisté na mnoha místech už od ranních hodin dohlížejí na dodržování rychlosti a dalších dopravních předpisů.


Maraton v měření rychlosti se tento rok uskuteční už po šesté. Jen v minulém roce měřili policisté na 900 místech po celém Česku. Místa, kde budou policisté hlídkovat, ale tentokrát nevybírají jen policisté, ale naopak sami řidiči na portálu bezpecnecesty.cz.

Související obsah

Policisté se tak zaměří především na problémová místa, kde řidiči jezdí rychleji, než je na těchto místech bezpečné jako například u škol či v nepřehledných místech.


Podle policistů nejde o to vybrat co nejvíc na pokutách. "Cílem dopravně bezpečnostních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. I z tohoto důvodů o akci předem informujeme. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů." uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


Motorkář nepřežil střet s dodávkou, bezohlednou jízdu zachytily kamery:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události