Domácí

Z Plzně zmizí část aut. Pomůže tomu stavba za 650 milionů korun

V Plzni se brzy otevře první část městského okruhu, který by měl odvést automobilovou dopravu z obydlených částí města. Stavba vyjde na 650 milionů korun.

Silnice dlouhá 1,8 kilometru by se měla otevřít 17. května. Jedná se o největší silniční stavbu ve městě za posledních pět let.

Má za úkol odlehčit plzeňské rekreační oblasti u Boleveckého rybníka a také vytížené Karlovarské třídě. Řidiči jedoucí z lochotínského sídliště po ní budou moci jezdit na Prahu, ale také na jih Plzeňska.

Po otevření stavby se budou ještě dokončovat chodníky a sázet vegetace. Nyní probíhají poslední stavební práce na zabezpečení svahu a také na propojení s kruhovými objezdy.

Související obsah

Čtyřproudá silnice vede podél tratě na Žatec a v poli pod kopcem Mikulka, kde navazuje na městskou silnici. Díky umístění nové silnice už nebudou tisíce aut jezdit přímo u domů.

Nejsložitější částí stavby je kvůli železničnímu a silničnímu mostu právě kruhový objezd. Ten má nahradit nepřehledné křížení ulic Na Roudné a Jateční. Celá stavba by měla být hotová zhruba v polovině září a bude stát 650 milionů korun.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události