Krimi

Speed Marathon: Policisté chytili tisíce hříšníků. Vládla rychlá jízda

Speed Marathon: Policisté chytili tisíce hříšníků. Vládla rychlá jízda
Zdroj: TV Nova

Policisté velmi rychle vyhodnotili celorepublikovou akci Speed Marathon zaměřenou na dodržování dopravních předpisů. Během středy stihli zkontrolovat skoro šest tisíc aut a načapali skoro tři tisíce hříšníků. Nejčastěji pokuty padaly za rychlou jízdu.

Policisté celou středu dohlíželi na dopravu na přibližně 800 místech, která jim pomáhala prostřednictvím webového rozhraní vybrat i široká veřejnost. "A ani letos nechyběly návrhy, řekněme, zajímavé či úsměvné, pro daný účel ale ne zcela vhodné – například na měření rychlosti na letišti, v lese mezi stromy nebo na řece," přiblížila ve čtvrtek mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Na letošní ročník takzvaného Speed Marathonu bylo vyčlěněno celkem 669 strážců zákona, kteří během středy stihli zkontrolovat bezmála šest tisíc různých vozidel. "I přesto, že byla veřejnost předem informována o stanovištích i celé akci, policisté zjistili během čtyřiadvaceti hodin celkem 2747 dopravních přestupků, z čehož 2322 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů," zmínila Rubášová.

Související obsah

Při 51 kontrolách se zase ukázalo, že vůz je v nevyhovujícím technickém stavu, 48krát neměly osádky aut zapnuté pásy, 31krát byli řidiči pod vlivem a v patnácti případech chyběla dálniční známka.

"V tuto chvíli stále probíhá vyhodnocování celé akce a na základě provedených analýz v různých lokalitách se policisté i v budoucnu na nejvíce problematická místa opět zaměří," slíbila mluvčí prezidia.

Pusťte si středeční reportáž TV Nova o Speed Marathonu:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události