Domácí

Šílený čin řidiče autobusu! Předjel kolonu a jel ve zúžení na červenou

Nepochopitelný, a hlavně nebezpečný manévr předvedl řidič linkového autobusu na Kutnohorsku. Na okraji obce objel kolonu u semaforu a na červenou vjel do zúženého úseku. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale podle dopravních expertů šlo o hazard s lidskými životy. Riskantní jízdou autobusu už se zabývá policie.

Situace, která je teď na silnicích vidět často. Auta stojí u semaforů před zúžením. Jenže to, co následuje, už se rozhodně často nevidí. Komentář není třeba. Osádka auta, ze kterého pochází záznam, zůstala v šoku.

"No, kdybych vám řekl, jak to komentovala moje žena, tak byste to nemohli odvysílat," řekl pro TV Nova autor videa, který si přál zůstat v anonymitě.

Stalo se to ve čtvrtek odpoledne v obci Černíny u Kutné Hory. Linkový autobus jen chvíli předtím vysazoval a nabíral cestující. Řidič trasu nejspíš velmi dobře znal. Opravovaný úsek je více než kilometr dlouhý. A když se na semaforu rozsvítí červená, vydrží tam devět minut.

Právě čekání se chtěl zřejmě vyhnout. Podle dopravních expertů je nemožné, aby semafor přehlédl. Navíc objížděl stojící auta.

Související obsah

"To nebylo vůbec, že by náhle blikla červená, ten zpanikařil a zastavil a tenhle to ještě projel. Vůbec ne," uvedl dopravní expert Roman Budský. Řidič ohrozil sebe, cestující i ostatní na silnici.

"Řekl bych, že to je prototyp řidiče, který nemá vůbec co dělat za volantem. Navíc za volantem autobusu," myslí si Robert Kotál z Dopravní akademie.

Experty zaráží hlavně samozřejmost, s jakou se řidič do hazardní akce pustil. "Celé to nedává smysl a celé je to naprosto zbytečný risk," upozorňuje Igor Sirota z Ústředního automotoklubu.

Související obsah

Případem se zabývá i policie. "Přijali jsme videozáznam z palubní kamery, kterým se budou zabývat policisté z dopravního inspektorátu Kutná Hora," řekla mluvčí středočeských policistů Michaela Richerová.

Zdaleka to nemusí skončit jen přestupkem a trestnými body. Pokud sedělo v autobuse více cestujících, přichází v úvahu i trestný čin obecné ohrožení.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události