Domácí

Nekonečný koloběh. Už třetí oprava za půl roku čeká Mariánský most

Potřetí během pouhého půl roku čeká nájezd na Mariánský most v Ústí nad Labem výměna asfaltového povrchu. Ani jednou se totiž oprava vozovky nepovedla. Silnice je i přes pouhé dva týdny starou opravu hrbolatá a kraj proto opravu podruhé reklamoval.

Oprava je stará pouhé dva týdny. Stavební firma podruhé během půl roku vyměnila hrbolatý asfaltový povrch. A dopadlo to tak, že ani druhá oprava se nepovedla. Kraj ji proto opět reklamoval.

"My jsme podruhé nepřevzali práci dodavatelské firmy, která tam provádí opravy komunikace. S firmou vedeme reklamační řízení, firma na své náklady provede opravu," řekl Jaroslav Tačner ze Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.

Související obsah

Stavební stroje se na vozovku vrátí příští týden, zbrusu nový povrch opět vyfrézují a potom položí nový asfaltový koberec. Za poslední čtyři roky se stejný úsek opravuje už pošesté. Dvakrát kvůli dilatačním spárám, protože jde o přímé napojení na Mariánský most, hlavní spojnici mezi oběma břehy Labe.

Lidé, kterých jsme se ptali v anketě, na to mají nicméně svůj názor. "Je to směšné. Na to, že to je úplně nové, tak to má být úplně rovné. Takhle se vyhazují peníze, no. Nepochopím, že to firma nedokáže udělat hned napoprvé" rozčiluje se muž. Podle stavební firmy byl opakovaně problém se strojem, který asfalt pokládá.
 

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události