Domácí

Stavební sezóna se naplno rozjíždí, ne všechny opravy silnic probíhají hladce

Letošní stavební sezóna se naplno rozjíždí i na silnicích. Ne všechny opravy ale probíhají zrovna hladce. Na Jihlavsku při jedné z nich řidiči stojí v kolonách i půl hodiny a při průjezdu opravovaným úsekem hrozí nebezpečné situace.

Řidiči ještě ve středu nebezpečně kličkovali na hlavním tahu mezi Jihlavou a Telčí v protisměru. Vyhýbali se tak vyfrézovaným částem vozovky. Ve čtvrtek už tam byly semafory, ale situace se moc nezlepšila.

Provoz řídí semafory, i tak se auta v opravovaném úseku potkávají a vznikají nebezpečné situace. Intervaly na semaforech podle řidičů nejsou dobře seřízené.

"Největší komplikace způsobují nedisciplinovaní řidiči, kteří tam vjíždí na červenou a ten interval se prodlužuje," vysvětlil náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Tomáš Mátl.

Související obsah

V obou směrech se kvůli omezenému provozu tvořily mnohakilometrové kolony. Čekajícím řidičům se cesta prodlouží mnohdy o desítky minut.

Letošní stavební sezóna na silnicích se rozjíždí naplno. Opravují se desítky silnic po celé republice. Řidiči se musí připravit na objížďky, kolony a zdržení.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události