Domácí

Zběsilá jízda motorkářů: Riskantním předjížděním ohrozili několik řidičů

Bezohlednou a riskantní jízdou ohrožovali dva motorkáři ostatní účastníky provozu. Jeden ze šoférů na svém stroji podjel zprava několik aut. Podle odborníků je toto chování poměrně časté, řidičům však hrozí vysoké sankce a mohou přijít i o řidičský průkaz.

Se stále se zlepšujícím počasím přibývá na silnicích motorkářů. Mnozí z nich však nerespektují pravidla a ohrožují nejen svůj život, ale také životy ostatních řidičů. To je případ dvou motorkářů, na jejichž nebezpečnou "projížďku" upozornil čtenář TN.cz.

 
Provoz na silnici se jim zřejmě zdál příliš pomalý. Jeden z nich se proto uchýlil k velmi nebezpečnému manévru. Několik aut podjel zprava po krajnici.

Související obsah


"Předjíždět přes krajnici je velmi nebezpečné, protože s tím řidiči nepočítají. Pokud by šofér potřeboval zastavit nebo se vyhýbal překážce na cestě, nemusí se podívat do zrcátek. Motorkáře okamžitě sestřelí,“ říká dopravní expert Roman Budský.


Řidičům za podjíždění hrozí trest, kromě tučné pokuty mohou přijít až na rok o řidičský průkaz a "vyfasovat" sedm trestních bodů. "Je to bezohledné jednání, které je v rozporu se zákonem. Hrozí totiž zvýšené riziko srážky,“ doplňuje mluvčí policejního prezídia Ondřej Moravčík.


Druhý motorkář sice předjížděl přes přerušovanou čáru, ale i on riskoval - v protisměru na mírně se stáčející silnici jen o chlup minul protijedoucí auto. "Motorkáři vnímají jízdu jinak, protože sedí vysoko na živém stroji. K předjíždění a podjíždění to často svádí. Přestože si však myslí, že vše dobře vidí, v krizové situaci mnohdy nedokáží zareagovat včas,“ dodává Budský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události