Domácí

Tři promile v krvi! Řidič se prozradil tím, že se na policisty nepodíval

Řidiče, který nadýchal téměř tři promile alkoholu, zastavila policejní hlídka na Českolipsku. Snažil se o ukázkovou jízdu. Zkušené policisty ale zaujal něčím jiným. Při míjení s nimi totiž nenavázal oční kontakt. To byl vlastně jediný důvod, proč se šoféra rozhodli zastavit.

Je až neuvěřitelné, že řidič auta měl v sobě takovou dávku alkoholu... a přitom jel naprosto klidně, pomalu a nikam nespěchal. Zůstal by bez povšimnutí projíždějící policejní hlídky, kdyby je ovšem nezaujal jednou drobností.

"Policisty na řidiči zaujalo především to, že se až nepřirozeně vyhýbal pohledu na jejich vozidlo," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková. Policisté se proto otočili a vydali se za ním. Šofér dál zůstal absolutně klidný a nedělal za volantem žádné chyby.

Související obsah

Policisté ho dojeli a zastavili. A ukázalo se, že jejich šestý smysl jim radil správně. Proč svůj skelný pohled šofér na policisty raději neupíral, odhalili vzápětí. "Dechová zkouška prokázala, že má v sobě 2,86 promile alkoholu. Navíc za volantem neměl co dělat, protože mu městský úřad už v roce 2015 vyslovil blokaci řidičského oprávnění," dodala Baláková.

Silnou opilost muž policistům vysvětloval tím, že jde o zbytkový alkohol z předchozího dne a před jízdou si prý dal jen jedno pivo. Teď mu hrozí až roční vězení a zákaz řízení motorových vozidel.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události