Domácí

Přibývá bitek mezi řidiči a cyklisty! Při jedné přešla hádka i v rány pěstí

V Česku v době koronaviru výrazně přibylo cyklistů a s tím i vyhrocených konfliktů na silnicích a dopravních nehod. Na sociálních sítích se teď objevilo video, které zachycuje dohru jednoho takového incidentu. Řidič auta se na něm dostal do potyčky s cyklistou, který měl údajně s kamarádem blokovat jízdní pruh.

Co konfliktu přecházelo, video neukazuje. Ze záznamu je ale patrné, že řidiče osobního auta rozpálili dva cyklisté jedoucí vedle sebe. Muž na kole se ale cítil v právu a šel do protiútoku. Druhý cyklista vše natáčel. Do konfliktu se nakonec vložila i spolujezdkyně.


"Cyklista by se měl pohybovat tak, aby nebránil v provozu jiným vozidlům, to znamená jet v řadě za sebou," objasnil koordinátor BESIP Václav Kovář. Záznamem videa už se zabývají policisté v Šumperku.

Související obsah


A přibylo i střetů cyklistů s auty. Loni o zhruba tři procenta. "V souvislosti se začínající cyklistickou sezónou počítáme s nárůstem počtu dopravních nehod, ve kterých budou figurovat cyklisté," řekla mluvčí jihočeské policie Lenka Krausová.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události