Policie

VIDEO: Policii rozčílili čumilové. Za jízdy si natáčeli tragickou nehodu v Praze

Policisté ve čtvrtek dopoledne zasahovali u tragické dopravní nehody v Praze, při níž zemřeli dva lidé. Během jejich zásahu si ale místo tragédie natáčeli na mobilní telefony také projíždějící řidiči. Policie čtyřem z nich uložila pokutu.

Tragická nehoda se stala ve Strakonické ulici, kde ze zatím neznámých příčin vyjel osobák mimo silnici a narazil do stromu. I přes veškerou snahu záchranářů dvojice můžu nehodu bohužel nepřežila. Dvě ženy záchranáři převezli do nemocnice.


Policisté však při dopravní nehodě museli kromě odklánění dopravy řešit také neukázněné chování některých řidičů, kteří si tragédii natáčeli za jízdy na své mobilní telefony. Policisté čtyřem z nich uložili pokutu dohromady výši čtyř tisíc a zároveň zveřejnili také jejich záběry.

Související obsah


"Dopoledne jsme řešili smrtelnou dopravní nehodu na Strakonické ulici, při které zemřeli dva lidé a dva byli těžce zraněni. Je nám líto dalších zmařených lidských životů na silnici! Líto nám ale není řidičů, kteří si nehodu natáčeli na telefony. Na místě jsme jim dali 4 pokuty za 4 tisíce,“ informovala na sociálních sítích Policie ČR.


Je nutno podotknout, že například v Německu se snaží proti "čumilům" bojovat daleko rázněji. Velmi tvrdou lekci uštědřili policisté nedávno jednomu takovému zvědavci, který z auta fotil a natáčel následky smrtelné nehody na německé dálnici A3 poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Vůbec se s ním nemazali, naopak ho za jeho chování velmi drsně vytrestali.


Policisté nejdříve na posádku auta začali křičet. Chovali se k ní jako ke zločincům, drsně otevírali dveře a vztekle zvědavce vytáhli ven. Následně ho odvlékli přímo k místu tragické srážky a přes betonovou zábranu mu zblízka ukázali oběť nehody.


Podobně tvrdou lekci absolvoval v Německu předloni i český řidič, který "očumoval" smrtelnou nehodu u Norimberku. Navíc musel ještě zaplatit pokutu 128,50 euro, což je zhruba 3 300 korun. Podle německého zákona je za takové chování ale možné skončit i na rok ve vězení.

V Německu studenti natočili speciální video "Nebuď čumil", které se snaží apelovat na chování řidičů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události