Nehoda

Zvědavec si natáčel nehodu. Vzteklí policisté mu mrtvolu ukázali pořádně zblízka

Zvědavec si natáčel nehodu. Vzteklí policisté mu mrtvolu ukázali pořádně zblízka
Zdroj: Bild

Velmi tvrdou lekci uštědřili policisté zvědavci, který z auta fotil a natáčel následky smrtelné nehody na německé dálnici A3 poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Vůbec se s ním nemazali, naopak ho za jeho chování velmi drsně vytrestali.

Na tenhle zážitek "čumil" nejspíš nikdy nezapomene. A příště si hodně rozmyslí, zda natáčet, fotit nebo jen tak očumovat nějakou dopravní nehodu. Němečtí policisté mu v praxi předvedli šokovou terapii.

Policie v neděli večer zasahovala u tragické nehody na dálnici A3 v Hesensku, při které na místě zemřel 35letý muž a po převozu do nemocnice i 27letá žena. Další člověk utrpěl vážná poranění, píše německý deník Bild. A popisuje i následující dění, které zachytily kamery jeho reportérů.

Policisty při stresujícím zásahu u hrozivé srážky opakovaně obtěžovali "čumilové", kteří ve svých autech projížděli skoro krokem, aby si stihli nehodu vyfotit nebo natočit. Při tom komplikovali už tak omezený provoz. A policistům došla trpělivost.

Související obsah

Jednoho z obzvlášť drzých zvědavců si pořádně podali. Na videu je slyšet, jak na posádku Range Roveru křičí. Chovají se k ní jako ke zločincům, drsně otevírají dveře a vztekle vytahují zvědavce ven. Vlečou ho přímo k místu tragické srážky a přes betonovou zábranu mu zblízka ukazují oběť nehody:

Policie pak uvedla, že kromě šokové terapie proběhl i výchovný rozhovor, při kterém si prý "čumil" uvědomil, jak nevhodné je jeho chování. Policisté zvažují, zda budou zvědavce stíhat, v Německu je totiž focení a natáčení nehod už od roku 2017 trestné. Za vážné narušení bezpečnosti nebo práce záchranářů dokonce hrozí i vězení.

Podobně tvrdou lekci absolvoval v Německu předloni i český řidič, který "očumoval" smrtelnou nehodu u Norimberku.

"Chcete vidět mrtvé lidi? Chcete? Pojďte, něco Vám ukážu,“ nastupuje starší policista na řidiče, kteří nehodu natáčejí a fotí. Čecha i další nechápající šoféry vodí na místo, kde leží oběť nehody. "Chcete ho vidět. Tam leží. Podívejte se, můžete ho pozdravit,“ pokračuje drsná lekce.

Související obsah

Řidiči většinou až v tu chvíli pochopí, že je policista kárá. Otáčejí se, nikdo blíž k nehodě nechce. "Nechcete ho vidět? Tak proč fotíte? Styďte se,“ dodává výchovně policista. A jako tečku na závěr řidiče informuje, že budou muset zaplatit 128,50 v eurech (zhruba 3.300 korun) jako pokutu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události