Domácí

Šílený čin řidiče autobusu řeší jako přestupek! Vjel do zúžení na červenou

Policistům už se podařilo zjistit totožnost řidiče autobusu, který v dubnu na Kutnohorsku ohrozil cestující, když předjel kolonu a na červenou vjel do zúženého úseku. Případ skončil ve správním řízení, za přestupek hrozí muži pokuta a přidělení pěti trestných bodů.

Nepochopitelný a hlavně nebezpečný manévr předvedl v dubnu řidič linkového autobusu na okraji obce Černíny. Objel kolonu u semaforu a na červenou vjel do zúženého úseku. Jen chvíli předtím přitom vysazoval a nabíral cestující.

Opravovaný úsek je více než kilometr dlouhý. A když se na semaforu rozsvítí červená, vydrží tam devět minut. Jenže řidič autobusu nepočkal a podle dopravních expertů není možné, aby semafor přehlédl. Navíc objížděl stojící auta.

Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale podle dopravních expertů šlo o nebezpečný hazard s lidskými životy. "Řidič ohrozil sebe, cestující i ostatní na silnici," sdělil dopravní expert Roman Budský.

Související obsah

Riskantní jízdou autobusu se vzápětí začala zabývat policie, které už se podařilo zjistit, kdo seděl za volantem autobusu. "V tomto případě policisté osobu přestupce znají, je ztotožněna a přestupek byl oznámen správnímu orgánu k projednání," oznámila TN.cz mluvčí policie Vendulka Marečková.

Původně vyšetřovatelé nevylučovali, že by se mohlo jednat i o trestný čin obecné ohrožení. Nakonec však po pečlivém prozkoumání za dozoru státního zástupce incident zůstal v rovině přestupku. "V případě prokázání viny hrozí řidiči za takové jednání sankce v rozpětí 2500 až 5000 korun a přidělení pěti trestných bodů. V případě opakování takového přestupku hrozí i odebrání řidičského oprávnění," dodala Marečková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události