Hasiči

Hrozivá chyba řidiče autobusu. Nedal přednost hasičům, nevšiml si semaforu

Ke srážce chybělo pár metrů. Nebo spíš centimetrů. Nebýt bleskurychlé reakce řidiče hasičské cisterny, mohlo být hodně zle.

"Znovu prosíme všechny řidiče, neberte prosím semafory u hasičské zbrojnice na lehkou váhu, nejsou zde bezdůvodně a jejich spuštění trvá pouhou chvíli," vyzývají hasiči z Brandýsa nad Labem. A připojují video zachycující výjezd cisterny, který mohl skončit tragédií - podívejte se v úvodu článku.

Hasičské vozy musí od stanice v Brandýse nad Labem vyjíždět na poměrně frekventovanou hlavní silnici do Kralupské ulice. Cestu k zásahu jim má usnadnit semafor - jakmile hasiči vyrážejí k zásahu, rozsvítí se nad hlavní silnicí i vedle ní červená.

Související obsah

Šofér rozjetého autobusu si však signalizace nejspíš vůbec nevšiml, ani nebrzdil a vjel cisterně přímo do cesty. Na záběrech je vidět, jak málo chybělo.

"Video sem neumísťujeme s úmyslem napomínání nebo potrestání daného řidiče, berte ho prosím pouze jako prosbu, protože nedodržováním semaforů ohrožujete nejen sebe, ale i nás a případné další osoby, čekající na příjezd pomoci," podotýkají hasiči z Brandýsa na Facebooku.

Související obsah

Světelná signalizace byla podle nich zapnutá včas. Červená se rozsvítila 15 vteřin před výjezdem cisterny na hlavní silnici, kde řidiče na semafor upozorňuje i dopravní značka. Nejde však o úplně běžný semafor. Červená se tu rozsvítí jen v mimořádných situacích, proto s ním nejspíš autobusák vůbec nepočítal.

"Samozřejmě jsme si vědomi že řidiči mohou semafory přehlédnout, a tak naši strojníci VŽDY kontrolují volný výjezd v protilehlých zrcadlech. Při dnešním výjezdu řidiči zastavili ukázkově," dodávají hasiči a znovu opakují, že jim nejde o veřejný lynč šoféra autobusu, ale spíš o výzvu, aby motoristé dávali pozor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události