Domácí

Začala oprava mostu mezi Ostravou a Hlučínem. Objížďku ucpaly kolony aut

Několikakilometrové kolony aut, hodinové zdržení. Řidiči ze tří okrajových ostravských čtvrtí se dostali ráno do pasti. Dopravu komplikoval uzavřený historický obloukový most v Ostravě-Přívoze. Jeho oprava potrvá několik měsíců.

Cesta z Hlučína do Ostravy trvá běžně 20 minut. V pondělí si ale musely tisíce řidičů vystát kolonu a doprava na mnoha křižovatkách kolabovala. Ti, kteří jeli do práce nebo k lékaři, stáli v koloně i hodinu a půl.

Kvůli plánované opravě se totiž uzavřel dopravně strategický most. Projet po něm teď smí pouze městská hromadná doprava, složky integrovaného záchranného systému, cyklisti a přejít po něm mohou jen pěší. Řidiči mají využívat objízdné trasy.

"V místě uzavírky a v úsecích objízdných tras budou policisté průběžně dopravní situaci monitorovat a následně reagovat na vzniklé komplikace v dopravě. Prosíme řidiče motorových vozidel, aby dbali nařízení a využívali objízdných tras," sdělila mluvčí moravskoslezských policistů Karolína Bělunková.

Související obsah

"V rámci rekonstrukce dojde k obnově nátěrů, které mají zabránit rezavění ocelových konstrukcí mostu. Také jsou v plánu sanační práce, obnova nefunkční hydroizolace a výměna mostních závěr," potvrdil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Oprava mostu vyjde na 18 milionů korun, řidiči se musejí obrnit trpělivostí až do prosince, kdy opravy skončí. Pevné nervy si šoféři vyzkoušejí i na dalších úsecích, Ostrava bude totiž rozkopaná od června i na dalších místech, komplikace by mohly nastat v Porubě. S objížďkami musejí řidiči počítat například ve Frýdku Místku na D48.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události