Domácí

Opilý řidič zběsile uháněl městem na Svitavsku. Před policií se pokusil utéct

Opilec s dalšími čtyřmi lidmi v autě kličkoval ulicemi Jevíčka na Svitavsku. Jeho nebezpečná a rychlá jízda před půlnocí zaujala policisty, kteří se ho proto rozhodli zkontrolovat. Když řidič hlídku viděl, dal se na útěk.

Znovu se ukázalo, jak je fyzická příprava důležitá. Ačkoli muž z auta vyběhl jen tak, policista ho i ve výstroji velmi rychle doběhl. Celý zásah natočila kamera v policejním voze.


Hlídka si při běžné silniční kontrole všimla, že se ztichlým městem jeden vůz pohybuje nečekaně rychle. Bylo to v ulici Brněnská. Policisté tedy zapnuli majáky a vyrazili za ním. Před nimi se ale najednou objevila prázdná silnice. Řidič totiž najel rychle doprava a snažil se zmizet na parkovišti před bytovkami.

Související obsah


Ve vteřině začal utíkat, z auta vyskákali i čtyři spolujezdci. Jeden z nich zvedl ruce nad hlavu, že se vzdává, ale po něm policista nešel. Proběhl kolem a s kolegou zmizel ve tmě. A za chvíli už v poutech vedli řidiče.


Sedmadvacetiletý muž nadýchal skoro jedno a půl promile, přišel o řidičský průkaz a jelikož řídil opilý, je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až rok vězení. Ostatně podle policie byli v nebezpečí i jeho kamarádi, kteří s opilcem sedli do auta. Tentokrát to ale pro ně dobře dopadlo.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události