Policejní honička

Divoká honička na Pardubicku. Policisté naháněli auto, vytáhli i zbraň

Americký policejní speciál Dodge Charger V8 strážníků z Lázní Bohdaneč i klasické policejní oktávky zaměstnal minulý týden zdrogovaný řidič. A dal policistům pořádně zabrat. Zkoušel na ně všemožné triky a nakonec jim hodně riskantně ujížděl v hustém provozu. Honička skončila drsným zatýkáním se zbraní v ruce.

Červená Škoda Fabia, která podle označení na boku v minulosti patřila charitě, řádila minulý týden v okolí Lázní Bohdaneč na Pardubicku. Za volantem neseděl žádný svatoušek. Řidič neměl s charitou co do činění, spíš s drogami.

Poprvé ho zastavili strážníci z Bohdanče, kteří jsou známi svými silnými americkými "služebáky". Hlídka v Dodge Charger V8 zpozorovala červenou fabii v provozu - její pozornost vzbudila hlavně posádka, kterou tvořily osoby známé svou náklonností k pervitinu.

"Pro důvodné podezření, byl řidič následně hlídkou zastaven a vyzván, aby se podrobil testu na přítomnost návykových látek," uvádí městská policie z Bohdanče.

Související obsah

A začal kolotoč událostí. "Řidič test po poradě s jakýmsi hobby právníkem na telefonu nejdříve odmítl, následně s provedením testu ale souhlasil. Myslel si, že hlídku převeze, když si ve vozidle vykloktá ústní vodou, test mu byl ale proveden z potu, a tak než se rozkoukal, vyšel mu pozitivní test na ovlivnění amfetaminem/metamfetaminem," popisují strážníci.

Přivolaní policisté z Obvodního oddělení Lázně Bohdaneč 31letému muži sebrali řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

O dvě hodiny později už ale červená fabie brázdila silnice v okolí znovu. A znovu vzbudila pozornost policejních hlídek. "Policisté pohotovostního a eskortního oddělení chtěli v rámci běžné činnosti v Semtíně zkontrolovat řidiče vozidla Škoda Fabia. Řidiči se ale zastavovat vůbec nechtělo, šlápl na plyn a začal před nimi ujíždět směrem na Lázně Bohdaneč," popisuje policejní mluvčí Markéta Janovská.

Související obsah

Proběhla docela drsná honička, při které se škodovka s logem katolické charity na boku bezbožně řítila hustým provozem - podívejte se v úvodním videu. Zdrogovanému řidiči vůbec nevadily ani nákladní vozidla v protisměru.

Kousek za kruhovým objezdem v Bohdanči se nakonec policistům podařilo najet vedle fabie tak, že řidiče donutili zastavit. Museli vytáhnout zbraň, za použití donucovacích prostředků ho tvrdě přiměli vystoupit z auta a zajistili ho.


Související obsah

Provedená dechová zkouška byla negativní, ale test na návykové látky byl (pochopitelně) opět pozitivní. "Když policisté požadovali předložení dokladů k provozu a řízení vozidla, dozvěděli se zajímavou věc a to, že ho zhruba před dvěma hodinami stavěla hlídka městské policie, a protože měl již v tu dobu pozitivní test na drogy, Z toho si 31letý muž nic nedělal a za volant usedl znova. Obě události jsme zpracovali a předali k vyřízení příslušnému správnímu orgánu," dodává Janovská.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policejní honička

Důležité Události