Krimi

Ujíždějící řidička si za jízdy přesedla, spolujezdec ale neměl řidičák

Automobilových honiček už zažili policisté z České Lípy mnoho, ale aby si posádka během pronásledování přesedala za volantem, s tím se setkali úplně poprvé. Přitom důvod k tomu nebyl žádný. Oba řidiči byli pozitivní na drogy. Žena měla zákaz řízení a její spolujezdec, který ji pak vystřídal, pro změnu zase neměl řidičský průkaz.

Trvalo to zhruba 10 vteřin. Pronásledovaná řidička přelezla přes spolujezdce a ten po ní přebral řízení. "Nejdřív byly vidět ruce a potom i nohy. Říkali jsme si, že to snad ani není možný, že takhle riskují za jízdy. Začali potom trošku kličkovat a následně zastavili," uvedl zasahující policista Jaroslav Ježek.


Žena policistům tvrdila, že auto neřídila. Ale ti měli kromě videa i další důkaz. "Z vozidla vystoupila bosa, kdy její boty byly u pedálů u řidiče," poznamenal Ježek.

Související obsah


Policisté posádku auta zastavili zhruba po jednom kilometru, a to na křižovatce na okraji České Lípy. Zdrogovaná dvojice už do 100 kilometrů vzdáleného Kolína nedojela.


Ženě navíc hrozí až dvouleté vězení, jejímu spolujezdci tučná pokuta. Podobný případ přesedání se stal v září 2004 na dálnici D1, kdy se řidiči autobusu s 46 pasažéry na palubě za jízdy také vystřídali. Autobus ale narazil do svodidel a zastavil až po půlkilometrové jízdě protisměrem.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události