Domácí

Při kontrole začalo ujíždět jiné auto! Policisté ho zastavili speciálním manévrem

Šílenou honičku u Turnova natočili tamní policisté. Při kontrole zjistili, že jedno z aut nemá zaplacenou dálniční známku, proto se za ním vydali. Ujíždět ale začal nečekaně úplně jiný řidič. Honičku hlídka ukončila v americkém stylu, speciálním rámem auto vytlačila ze silnice. Na Liberecku je to vůbec první takový případ.

Šedý vůz ujížděl rychlostí přes 200 kilometrů za hodinu. Porušoval snad všechny dopravní předpisy. Zběsilou jízdu zachytila kamera pana Porše. "Ve zpětných zrcátkách jsem viděl, že se řítí auto. Strhl to, podjel nás odstavným pruhem," popsal Tomáš Porš.

Auto pak prudce odbočilo do Turnova, přes plnou čáru si vynutilo mezi ostatními řidiči, aby mu uhnuli. Na kruhovém objezdu dokonce vjelo do protisměru. Auta brzdila na poslední chvíli. Šofér prchal dál.

Policisté se rozhodli k zákroku, který na Liberecku ještě nikdy nepoužili. Vyšinutého řidiče zastavili pomocí ochranného rámu. V poutech na zemi skončil i s mladou ženou, kterou vezl.

Související obsah

"Zjistili jsme, že řidič, byl od roku 1999 22krát soudně trestaný, převážně za jízdu v zákazu řízení. Poslední mu končí až v roce 2029," sdělila mluvčí policie Ivana Baláková.

Svojí šílenou jízdou ohrozil nejméně sedm řidičů a policie pátrá po dalších. Šoféra začne stíhat pro obecné ohrožení. Ten si na verdikt soudu počká ve vazbě. Hrozí mu až osmileté vězení.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události