Počasí

Tolik výjezdů odtahovky nepamatují. Vedro dává autům pořádně zabrat

Horko a kolony jsou zatěžkávací zkouškou nejen pro řidiče, ale i pro jejich auta. Zaměstnanci odtahových služeb prý dlouho nepamatují tolik výjezdů k porouchaným vozům. Reportér TV Nova zjišťoval, jak vypadá takový jejich den.

"Včera (v pátek pozn. red.) jsme odtáhli 29 aut a dnes to bude podobný," oznámil hned ráno reportérovi majitel liberecké odtahové služby František Říha. Na první zavolání čekali jen deset minut.

"Takový je vedro, že prostě přestalo fungovat, nejde nám to nastartovat," lamentuje po telefonu žena. "Chtěl jsem odjet. Je to nepříjemný po celodenní práci do toho sednout a neodjet," postěžoval si další majitel nepojízdného auta. 

"Musíme auto vypodložit, abychom si mohli připravit hydraulickou ruku, aby se nám to nepřevrátilo," popisuje průběh práce řidič odtahové služby Vít Vencovský. Auto pak končí v servisu.

Související obsah

Mezitím potřebuje odtáhnout další vůz ve Čtveříně na Turnovsku. "Je to čím dál horší, to bude přibývat," poznamená řidič odtahovky Karel Vojkovič. I toto auto, ač je úplně nové, ve vedru vypovědělo službu. "Měli jsme naplánované nákupy," posteskla si jeho majitelka v servisu.

Další auto si neporadilo se stoupáním na Ještěd. Shořelo během deseti minut. "Myslím si, že začaly hořet brzdy nebo elektrika, nevím. Vyndal jsem dceru, manželka vyskočila a utekli jsme. Rodina v pořádku, auto vem čert," svěřil se majitel shořelého vraku auta. S plameny bojovali i pražští hasiči v Argentinské ulici. Škoda je 300 tisíc korun.

A na co si dát ve vedrech největší pozor? "Nejvíc odchází chlazení u auta a těsnění pod hlavou," vysvětluje Vojkovič. "Vodní pumpy. Odcházej většinou baterky. Byly případy, kdy ty baterky prostě bouchly," doplnil ho Vencovský.

"Auto musí mít dost oleje a chladící kapaliny. Zkontrolovat, jestli není někde nějakej únik," radí majitel autoservisu Jiří Dokoupil.

Kateřina Sejková, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události