Zahraničí

Slovensko zpřísní kontroly na hranicích. Uzavře některé přechody

Slovensko zpřísní kontroly na hranicích. Uzavře některé přechody
Zdroj: TV Nova

Od pondělí zpřísní Slovensko kontroly na hranicích. To se bude týkat nejen osobních aut, ale také vlaků a cestujících, kteří přiletí letadlem. Výjimku budou mít jen nákladní auta.

Kvůli změnám ve slovenském systému protiepidemických opatřeních mohou lidé očekávat od pondělí přísnější kontroly na hranicích. To se dotkne i Čechů.


"Kontroly se budou vykonávat ve vytipovaných vlacích a na vlakových stanicích. Některé malé, méně důležité hraniční přechody se uzavřou," citoval portál tvnoviny.sk mluvčí slovenského policejního prezidia Denisu Bárdyovou.


Policisté, vojáci a celníci budou kontrolovat nejen lidi na hranicích a ve vlacích, ale také na letištích, zda splnili podmínky pro vstup a jsou registrovaní přes aplikaci.

Související obsah


Pro vstup na Slovensko platí povinnost zaregistrovat se přes aplikaci eHranica a prokázat se negativním PCR testem ne starším než 72 hodin, antigenním ne starším než 24 hodin, certifikátem o očkování nebo potvrzení o prodělání covidu. Podrobnosti najde na stránkách českého ministerstva zahraničí.


Co se uzavřených přechodů týče, v dokumentu níže se můžete podívat na jejich kompletní seznam podél celé hranice Slovenska. Slovensko bude ve fázi dvě, to znamená, že na hranicích s Českem bude otevřených 18 z celkových 32 přechodů. Podrobnosti naleznete v dokumentu:

Seznam slovenských hraničních přechodů a systém uzavírání

Typ souboru:pdf

V zahraničí netolerují výjimku o propadlé STK, na Čechy se zaměrují. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události