Zahraničí

Češi v Německu zběsile ujížděli hlídkám. Zastavila je až prasklá guma

Češi v Německu zběsile ujížděli hlídkám. Zastavila je až prasklá guma

Několik policejních hlídek s vrtulníkem v Německu nahánělo na dálnici auto, ve kterém seděli dva Češi. Jejich zběsilou jízdu zastavila za rakouskými hranicemi až prasklá pneumatika.

Policisté se pokusili vůz, ve kterém seděl 45letý český řidič a 38letý spolujezdec, zastavit v pátek u města Piding kolem půl jedenácté večer. Podle portálu Merkur.de totiž hlídky zjistily, že auto je hledané. Řidič však nereagoval a ujížděl dál po dálnici A8 směrem k Mnichovu.


Z dálnice následně šofér sjel do města Rosenheim a pokračoval ve zběsilém úprku. Přestože další povolané hlídce vůz unikl, při jednom z manévrů narazil do policejního auta. "Policisté se nezranili, škoda na autu však činí několik tisíc eur,“ uvádí Merkur.de.

Související obsah


Následně dvojice Čechů zamířila k rakouské dálnici A93, to už však auto ze vzduchu sledoval také vrtulník. Hlídky se tam pokusily cestu zatarasit, řidič si však také s tímto problémem dokázal poradit. Při objíždění ale měl ohrozit život policistů.


Autu však při sjezdu z dálnice na exitu Kufstein Nord praskla pneumatika, což divokou honičku ukončilo. Rakouská policie poté oba Čechy předala svým bavorským kolegům. Pětačtyřicetiletého řidiče nyní stíhají mimo jiné kvůli ohrožení silničního provozu a řady dalších přestupků.

Ujíždějící řidička si za jízdy přesedla, spolujezdec ale neměl řidičák. Více se dozvíte v následující reportáži z půlky června:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události