Domácí

V Mladé Boleslavi zahájili sériovou výrobu nové Fabie

Automobilka Škoda Auto představila novou Fabii čtvrté generace už na počátku května. Hlavní závod v Mladé Boleslavi ale její sériovou výrobu spustil v pondělí.

Čtvrtá generace Fabie, druhého nejoblíbenějšího modelu značky Škoda Auto, se dočkala sériové výroby. V mladoboleslavském závodě s ní začali v pondělí.

Škoda Fabia čtvrté generace vzniká na stejné výrobní lince jako modely Škoda Kamiq a Škoda Scala. Nejenom montážní linka, ale ani lisovna a svařovna se neobešly bez rozsáhlých úprav. Ty si vyžádaly velké investice, stejně jako celý výrobní proces.

"Zahájení výroby je vždy velmi výjimečným okamžikem, na který se pečlivě připravujeme. Dnes slavíme oficiální zahájení výroby nového modelu Škoda Fabia. Do rozsáhlé modernizace a další automatizace výrobních procesů jsme investovali celkem 110 milionů euro. Nyní se to vyplácí – je skvělé vidět, jak každé ozubené kolečko zapadá do sebe a vše hladce funguje," nechal se slyšet člen představenstva Škoda Auto za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

Související obsah

Nová Škoda Fabia vychází z modulární platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen. Měla by tak poskytovat nové bezpečnostní a asistenční systémy. Rozšířil se také komfortní výbava a zvýšil se i objem zavazadlového prostoru.

První generace modelu Fabia uvedla Škoda Auto na trh v roce 1999. Předchůdce současné generace pak tuzemská automobilka představila v roce 2014.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události