Krimi

VIDEO: Na křižovatce si to šel vyřídit "ručně"! Zpacifikovali jej strážníci

Řidič dodávky měl v Ostravě v neděli na křižovatce napadnout spolujezdce v osobním autě, které předtím zablokoval. Kolem zrovna projížděla hlídka strážníků, ta řidiče dodávky zpacifikovala. Vše zachytila městská kamera.

Zásah v tu pravou chvíli. Tak by se dal popsat nedělní zákrok ostravských strážníků na křižovatce Českobratrské a Poděbradovy ulice.

"Hlídka strážníků zadržela agresivního řidiče dodávkového vozidla, který nejprve 'vybrzdil' řidičku osobního vozidla na ulici Českobratrská a následně po jejím zastavení na červenou v křižovatce slovně a poté i fyzicky napadl jejího spolujezdce," uvedl mluvčí strážníků Jindřich Machů.


Podle strážníků 46letý řidič dodávky nejdříve zablokoval cestu Škodě Fabii s 37letou řidičkou za volantem a 28letým spolujezdcem. Fabia pak větší auto objela, ale jen o kousek dál musela zastavit na křižovatce, na semaforu měla červenou. To, co následovalo, je vidět na videu městské kamery, záběry si můžete prohlédnout pod titulkem článku.

Související obsah


Ještě když Fabia objížděla dodávku, bylo vidět, že se za jízdy zavírají dveře u spolujezdce. Po zastavení na světlech, vyrazil z dodávky muž a šel rovnou ke spolujezdci ve škodovce. Otevřel dveře a začala potyčka. To už ale u dvojice aut zastavovali strážníci a muže z dodávky povalili na zem a spoutali.


"Spolujezdce řidičky vozidla Škoda Fabia nejprve slovně a poté i fyzicky napadl údery pěstí. Napadenému spolujezdci tak způsobil zranění v obličejové části hlavy," popsal Machů.


Případ si pak převzala státní policie. "Případ řešíme zatím jako přestupek, není ale vyloučena změna právní kvalifikace," řekla pro TN.cz mluvčí policie Pavla Jiroušková.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události