Domácí

Nesmyslný hazard! Další kamion, který nebezpečně předjížděl

Řidičům, kteří jeli v pátek ráno na silnici I. třídy č.3 u Benešova ve směru na Prahu, šlo doslova o život. Slovenský kamion tam na plné čáře riskantně předjížděl jiný náklaďák. Stačilo pár vteřin a mohla se stát hromadná nehoda s děsivými následky.

Zatím neznámý řidič slovenské pobočky přepravce Schenker vážně ohrozil životy jiných řidičů, kteří v pátek ráno jeli po silnici I. třídy č. 3 u Benešova ve směru na Prahu. Nebezpečně tam totiž předjížděl na plné čáře.

Z videa je patrné, že kamion si ke předjíždění zvolil místo, kde je to bílou čárou zakázané. Je tam totiž stoupání, nepřehledná zatáčka a horizont.

"Kouknu do zrcátka a říkám si, co to je za blázna. Šlápl jsem na brzdu, kdybych to neudělal, tak nás smete všechny, všechny nás zabije," řekl pro TV Nova řidič předjížděného kamionu.

Samotný manévr vzhledem k rozměrům a váze trval předjíždějícímu řidiči poměrně dlouho. Chybělo proto pouhých pár vteřin a kamion se mohl srazit s jiným náklaďákem, který jel v protisměru. K incidentu se vyjádřil mluvčí slovenské pobočky společnosti Schenker Daniel Dobrovič.

Související obsah

"Společnost DB Schenker si zakládá na kvalitě poskytovaných služeb, a také na profesionalitě svých zaměstnanců a řidičů, kteří jsou nejviditelnější součástí našich služeb. Velmi nás to mrzí," sdělil Dobrovič.

"Naše společnost na globální i regionální úrovni vynakládá velké úsilí na pravidelné školení profesionálních řidičů ve snaze podobným selháním předcházet. V budoucnosti proto i toto video zařadíme jako tréninkový materiál v procesu přípravy a školení řidičů napříč všemi zeměmi. Danou situaci samozřejmě prověříme a zabezpečíme preventivní a bezpečnostní opatření, aby k podobným situacím již znovu nedocházelo. Vyloučit takovéto individuální selhání ale zcela nejde," dodal Dobrovič.

"Pokud bude řidič dopaden, kromě pokuty mu bude přičteno 7 trestních bodů a minimálně půl roku si nesedne za volant. Tímto případem by se ale měl zabývat i odborník na duševní zdraví, protože šlo o profesionálního řidiče a na silnici, kde nejsou krajnice a ostatní řidiči nemají kam uhnout, šlo opravdu o extrémně nebezpečný manévr. Při něm řidiči opravdu pohlédli smrti do tváře," řekl dopravní expert Roman Budský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události