Ford

Ford přichází s novinkou. Vyvinul parfém s vůní benzinu

Americká automobilka Ford zahajuje svou bizarní kampaň pro milovníky elektromobilů. Vyvinula tak parfém s názvem Mach-Eau, který má připomínat vůni benzinu. Cílem je usnadnit lidem, zejména milovníkům spalovacích motorů, přechod na elektrické vozy.

Nová prémiová voňavka cílí především na zájemce, které láká nový plně elektrický Mustang Mach-E GT, přesto se nechtějí vzdát tradiční vůně spalovacího motoru. V průzkumu společnosti Ford téměř 70 procent lidí tvrdí, že právě aroma z benzinu je to, co by jim při přechodu na EV nejvíce chybělo.

Automobilka proto neváhala a vyvinula tento parfém. Většina respondentů z průzkumu by ale výkon benzinových automobilů přesto vyměnili, protože elektrický pohon Mustangu Mach-E GT podporuje novou úroveň zážitku z jízdy se zrychlením z 0-100 km/h za pouhých 3,7 sekundy.

Parfém Mach-Eau byl vytvořen renomovanou konzultantkou. Jejím výchozím bodem bylo podívat se na chemikálie, které jsou emitovány z interiérů automobilů, motorů a benzínu. Smíchány byly přísady jako modrý zázvor, levandule, santalové dřevo a další. Během zjišťování, jaké pachy jsou nejoblíbenější, překonal benzín vůni vína, sýru nebo nových knih.

Související obsah

Vůně, kterou není možné koupit, je součástí pokračující mise Fordu, která má pomoct vyvrátit mýty o elektrických vozech a přesvědčit milovníky spalovacích motorů o potenciálu elektromobilů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události