Domácí

Opilec o chlup minul hlídku! Policie přitvrdí proti alkoholu za volantem

O letních prázdninách prudce stoupá počet opilých řidičů. Policie proto přitvrdí a během července a srpna prý zvýší kontroly na silnicích. Poslední alarmující případ se stal v neděli ráno, kdy opilý řidič málem naboural policejní vozidlo.

Hru na milimetry rozehrál řidič o půl druhé ráno. Policejní vůz byl přitom široko daleko vidět, dokonce měl rozblikané majáky. Strážníci se okamžitě připravovali na náraz, opilec ale zázračně manévr zvládl, nicméně mezi zrcátky bylo prý jen 20 centimetrů.

Hlídka ho dojela a ukázalo se, že muž spíše spí, než řídí. Sotva stál na nohou, doklady u sebe neměl. Policistům nadýchal 2,5 promile.

Jen loni opilí řidiči zavinili čtyři a půl tisíce nehod, zemřelo při nich 50 lidí. Nejvíce opilců je na silnicích v létě. Důvody jsou jasné, teplé letní večery, otevřené zahrádky, festivaly. Jen v Pardubicích policisté od začátku prázdnin řešili hned několik takových případů.

"Ještě není ani konec července a strážníci už zastavili čtyři vozidla, jejichž řidiči byli pod vlivem alkoholu nebo návykové látky," uvedl mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

Například muž cestou z oslavy naboural šest aut, kruhový objezd vzal rovně, zranil 11leté dítě a nadýchal dvě promile. V nedalekých Živanicích se děly ještě bizarnější věci.

Související obsah

"Podnapilý otec se nechal autem odvézt svým nezletilým synem, ale i on byl pod vlivem alkoholu," popsala mluvčí policie Markéta Janovská.

Policie přitvrdí a její hlídky budou v terénu mnohem častěji, než byli řidiči zvyklí. "Zaměřujeme se jak na hlavní silniční tahy, tak i silnice nižších tříd," varoval mluvčí policejního prezidia David Schön. Největší akci policie plánuje tradičně na konec prázdnin.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události