Domácí

Řidič kamionu řekl, proč zablokoval D1! Chtěl jsem už domů, hájí se

Zúžený úsek dálnice D1 na 169. kilometru před Brnem v pátek odpoledne zablokoval řidič kamionu. Podle svědkyně místo bezdůvodně blokoval hodinu a půl. Šofér se teď ozval TN.cz s tím, že se chtěl "pomstít" osobákům, které se prý tlačily před kamiony a brzdily je. Podle dopravního experta za volant nepatří, prý se chová agresivně a mstivě.

Jak jsme na TN.cz informovali, jízdu do Brna po dálnici D1 minulý pátek odpoledne komplikovala dlouhá kolona. Podle svědkyně ji způsobil bezohledný řidič kamionu, který se ve zúžení postavil doprostřed dvou pruhů.

"Nikoho před sebe nepustil, trvalo to asi hodinu a půl, než to uvolnil. Před ním přitom nebyla nehoda, kolona, prostě nic," uvedla paní Michaela. Myslela si, že kamioňák provoz blokoval schválně. Měla pravdu.

Naštvaný šofér Zdeněk pro TN.cz popsal svou verzi události na dálnici, která měla skončit vyhrocenou konfrontací. "Nezablokoval jsem dva pruhy, ale jenom jeden. V pravém stály kamiony, v levém se cpaly osobáky dopředu. Proto ty kamiony v pravém pruhu stály. Trvalo to už strašně dlouho, osobáky pořád jezdily a viděl jsem, že je tam nějaká porucha kamionu. Tak jsem to prostě zacpal," uvedl.

Související obsah

"Taky jsem se chtěl dostat domů. Tihle řidiči osobáků to neberou na vědomí," pokračoval rozhořčeně.

"Jsem profesionál 43 let, tak dlouho jezdím bez nehody nebo jiných problémů. Nedokážu jen tak sledovat, jak se šoféři osobáků chovají bezohledně. A oni si na mě budou stěžovat? Nejsem si vůbec vědom, že bych na té dálnici něco udělal," uzavřel.

Expert: Za volant nepatří

"Ten člověk záměrně zablokoval levý pruh. Po dálnici se jezdí v pravém pruhu kromě několika výjimek, které tady nenastaly. Kdyby se tam objevilo nějaké vozidlo Integrovaného záchranného systému, mělo by smůlu. Neprojelo by a nikdo neví, co se vepředu stalo. Klidně tam mohla být dopravní nehoda," řekl TN.cz dopravní expert Roman Budský.

Podle něj takový řidič za volant nákladního ani osobního auta vůbec nepatří. "Není schopen udržet nervy na uzdě, je to člověk, který se chová mstivě. Mělo by s ním být zahájeno správní řízení a měl by být podroben přezkoumání duševního zdraví," dodal Budský s tím, že řidiči, kteří čekali v koloně, by po něm i firmě, již reprezentuje, mohli vymáhat náhradu škody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události