Auto

Experti: Agresivní řidiči jsou v životě neúspěšní. Auto se stává jejich zbraní

Stále více řidičů si pořizuje palubní kamery, a tak na internetu přibývají záběry, které zachycují agresivní chování některých z nich. Přesto to podle dopravních expertů neznamená, že agresivita za volantem stoupá, jen je prý více vidět.

Vybržďování, zablokování cesty, nebo dokonce útok na druhého řidiče. Takové chování může u agresivního jedince nastartovat třeba jen pouhý fakt, že se ho pokusíte v přehledném úseku předjet.

"Jedná se o lidi, kteří jsou ve společnosti neúspěšní a skrývají něco, co není v pořádku, a ta agresivita je jenom taková obrana, taková maska," uvedl psycholog Slavomil Fischer.

Podle odborníků pak auto pro agresora představuje zbraň, se kterou se proti vám rozhodne bojovat, aby snížil vlastní napětí. S podobným chováním má zkušenost mnoho řidičů.

Související obsah

"Základ je nenechat se vtáhnout do té situace, nenechat se vlákat do té hry nesmyslné, protože to je extrémně riziková záležitost," řekl dopravní expert Robert Kotál.

Nejen, že tím ohrožují ostatní řidiče, ale v případě zveřejnění takového videa často riskují vysoké pokuty a také svůj řidičský průkaz. Podle odborníků však agresivních řidičů za volantem nepřibývá, jen jsou prý díky palubním kamerám více vidět.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Auto

Důležité Události