Domácí

Na D1 vyrostlo nové odpočívadlo. Má občerstvení, sprchy i fitness koutek

Na českých dálnicích vznikají nová odpočívadla, která nahrazují ta stará, která už nevyhovují dnešním nárokům a zvýšenému provozu. Jedno z nich teď dokončili na dálnici D1 u Lokte. Podívejte se, co všechno tam na motoristy čeká.

Pan Dostál se při cestě domů zastavil na 70. kilometru dálnice D1 a nestačil se divit. Mohl si i zacvičit. "Je to příjemnější se tu stavit," pochvaluje si nové odpočívadlo.

Kromě venkovního fitness koutku tu mají motoristé k dispozici desítky laviček nebo automaty s občerstvením. Součástí odpočívadla jsou i sprchy a záchod. Rekonstrukce vyšla na 80 milionů korun. Odpočívadlo je naprojektováno pro 26 osobních a 12 nákladních vozidel.

Zvýšení komfortu je na místě. Každý z motoristů má ještě v živé paměti stará odpočívadla. Desítky jich museli zavřít. "Všechno ošklivý, komoušský, zatuchlý, obrostlý mechem," konstatoval jeden z řidičů.

Související obsah

"Byly nebezpečné, nebyly tam propojovací odbočovací pruhy, z hlediska hygieny to bylo nepřijatelné," okomentoval stav starých odpočívadel generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Aleš Mátl.

Podle renomovaných německých autoklubů patří česká dálniční odpočívadla spolu se slovenskými a španělskými k nejhorším v Evropě. Ta nejhezčí mají v Rakousku, Maďarsku a Chorvatsku.

"V současné době máme zhruba kolem 140, 150 odpočível," uvedl Mátl. A další budou kvůli chybějícím parkovacích místům pro kamiony přibývat.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události