Odpočívadla

Na dálnici postavili nová odpočívadla! Jsou odolná proti vandalismu

Řidiči, kteří projíždějí po dálnici D55 mezi Otrokovicemi a Hulínem, se mohou setkat s novými odpočívadly, kde jsou mimo toalet třeba dobíjecí stanice na elektroniku. Ty tam jako na vůbec prvním místě v České republice zřídilo Ředitelství silnic a dálnic.

Několik let nevyužívané parkoviště u dálnice D55 se konečně proměnilo. Objevily se tam stavby v modré barvě, které chce Ředitelství silnic a dálnic ve velkém rozšiřovat podél celé dálniční sítě.

Řidiči tam najdou to nejnutnější - tedy občerstvení, možnost dobití mobilního telefonu, bezbariérové toalety a dětské hřiště.  Vše je navíc postaveno v takzvaném "antivandalním provedení".

Související obsah

"Odpočívadla jako taková, jsou proti vandalismu velmi odolná. Ze strany zákazníka, klienta, návštěvníka, tady té odpočívky, nejsou například žádné šroubované spoje. Máme plán, projekt, který počítá s desítkami odpočívek," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Vyrostou na nově budovaných úsecích dálnic. Objeví se ale i tam, kde odpočívadla bude ŘSD rekonstruovat. S obdobnými místy se už čeští řidiči mohou setkávat v zahraničí - především u dálnic a rychlostních silnic v Rakousku nebo Německu.
 

Petr Zapletal/mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události