Automobilky

Vietnamská automobilka chce dobýt Evropu. Prezentuje se bizarními videi

Evropské zákazníky chce oslovit první vietnamská automobilka. VinFast otevírá svoje zastoupení nejen v Evropě, ale i v Severní Americe. Podívejte se, jaká auta bude nabízet. A také na její zvláštní reklamy v asijském stylu plné nadšených úsměvů a vietnamského popu, či dokonce hip hopu...

VinFast je součástí vietnamského konglomerátu Vingroup, za kterým stojí byznysmen Pham Nhat Vuong, jenž svoje impérium postavil na miliardách vydělaných výrobou a prodejem instantních nudlí a také výstavbou obchodních center a zábavních parků.

VinFast se prezentuje jako první plnohodnotný výrobce aut v zemi, první továrnu za 3,5 miliardy dolarů otevřel ve městě Haiphong teprve v roce 2019.

Teď chce lovit i evropské, ruské a americké zákazníky – otevřel svoje zastoupení na pěti mezinárodních trzích v Evropě a Severní Americe. Prodávat však bude hlavně pro internetu, aby nemusel stavět nákladnou dealerskou síť.

A čím chtějí Vietnamci zaujmout? Hlavně prý chytrými elektrickými vozy. Možná i svými bizarními reklamami – tady je třeba firemní hymna i s originálním tanečkem (další romantické a rozesmáté video najdete v úvodu článku):

Doma značka začala s benzínem – pod licencí inovovala starší bavoráky, nechala si vypracovat design od věhlasných italských studií a představila několik modelů – sedan Lux A2.0 s technikou předchozí generace BMW 5, SUV Lux SA2.0 postavené na základech vysloužilého BMW X5 nebo jeho vrcholnou luxusní verzi President s osmiválcem od GM. Hatchback Fadil je zase vzdálený příbuzný Opelu Karl Rocks.

Sebevědomí Vietnamcům rozhodně nechybí, když automobilka v roce 2018 v Paříži prezentovala svoje první modely, asistovala jí u toho i fotbalová a módní ikona David Beckham:

Loni byl VinFast ve Vietnamu pátou nejžádanější značkou a Fadil třetím nejprodávanějším modelem. Automobilka, která vyrábí i skútry a prý vyvíjí i elektrické autobusy, doma prodala celkově kolem 30 000 aut a teď naplno zahájila expanzi.

Na Západě mají zaujmout hlavně její elektrifikované crossovery – ten nejmenší (VF31) bude jen elektrický, větší modely mají mít i verzi se spalovacím motorem. Na začátku roku ukázala budoucí podobu tří modelů, další mají přibýt příští rok. Větší modely mají vyjet s pohonem všech kol. Zaujmout má i minimalistický interiér s rozměrnými displeji a moderními technologiemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události