Domácí

Litomyšl nabídla staré semafory zdarma. Lidé se po nich mohou utlouct

Chtěli byste mít doma vlastní funkční semafor? Zas tak nemožné to není. To je pravda. V Litomyšli jich 30 skončilo ve skladu, protože je nahradilo modernější zařízení a radnice se je teď rozhodla lidem nabídnout jen za odvoz. A zájem je prý obrovský.

Za desítky let toho semafory zažily na jediné světelné křižovatce v Litomyšli už požehnaně. Byly u bitky řidičů, nebo u incidentu, kdy vojákům vypadla na asfalt dvoutunová elektrocentrála.


Město má za tři miliony korun semafory nové a ty staré chtělo vyhodit, ale pak zvolilo na první pohled šílený nápad. Nabídlo je lidem za odvoz a radniční mailová pošta byla za pár hodin žádostmi zavalená. "Jsem lehce v šoku. Doma bych ho asi nechtěl," prohlásil místostarosta Radomil Kašpar (SPOLU).

Související obsah


Jenže se dávno ví, že našinci mají zlaté české ručičky. A ano, i semafor se prý hodí. "Ke garáži, živě ho tam vidím," navrhla jedna z obyvatelek Litomyšle v anketě. "At jim to bliká na diskotékách někde," doporučila další. "Do restaurace, rozsvítila by se červená, hosti by zaplatili a šlo by se domů," představuje si poslední dotázaná.


Semafory jsou funkční a dají se připojit do běžné zásuvky. Svítit v nich můžou obyčejné žárovky. Jeden semafor dostal i reportér TV Nova Petr Brzek. "A už cestou do redakce v rozpáleném autě vymýšlíme, k čemu vlastně bude. Z červené by se stala zelená díky časovači ve chvíli, kdy nápoje v ledničce budou dokonale chlazené. Jen ještě sehnat šikovného elektrikáře," zamyslel se.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události