Krimi

VIDEO: Dvojice na Jičínsku zběsile ujížděla policii. Vůz skončil na střeše

Zběsilou honičkou skončila policejní kontrola na Jičínsku. Dvojice totiž odmítla zastavit a začala ujíždět. Nakonec však ve vysoké rychlosti dostal řidič smyk a vjel mimo silnici, kde se s autem přetočil na bok a střechou narazil do stromu.

Hlídka z oddělení Nová Paka prováděla ve čtvrtek odpoledne na Jičínsku běžnou kontrolu. "Díky místní a osobní znalosti si všimla ve voze značky Škoda Felicia ‘známých tváří‘. Posádku v autě se proto rozhodla zkontrolovat,“ řekla policejní mluvčí Eliška Majerová.


Řidič však rychle sešlápl plyn a řítil se pryč. Policisté proto vůz začali pronásledovat. Šofér ani poté nedbal výzev a dál ujížděl. "V katastru obce Úbislavice v zalesněném úseku silnice v levotočivé zatáčce však dotyčný kvůli vysoké rychlosti nezvládl řízení, dostal smyk, vjel mimo komunikaci, kde se přetočil a střechou narazil do vzrostlého stromu,“ popsala Majerová.

Související obsah


Policisté na místě našli a zajistili 29letého muže. Další 18letý mladík utekl. Proto vyšetřovatelé přivolali také psovoda. Ten našel boty, které dotyčný při útěku pravděpodobně ztratil.


"Tento 18letý muž však neunikl pozornosti policisty z obvodního oddělení Jičín, který ho po 45 minutách, díky místní znalosti obce Nová Paka, v době osobního volna pouze v ponožkách a ušpiněném oblečení spatřil. Vyzval ho, aby setrval na místě do příjezdu hlídky, která ho eskortovala zpět na místo nehody,“ doplnila Majerová.


Mladík se nakonec policii přiznal, že i přes platný zákaz auto řídil. "Policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Je stíhán na svobodě,“ uzavřela Majerová. V případě prokázání viny hrozí 18letému muži až dva roky ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události