Domácí

Řidič kamionu schválně ucpal D1, teď se tím začala zabývat policie!

Řidič kamionu schválně ucpal D1, teď se tím začala zabývat policie!
Zdroj: TN.cz

Přibližně hodinu a půl stála minulý pátek dálnice D1 na 169. kilometru ve směru na Brno. Řidič kamionu se tam ve zúžení postavil doprostřed a bránil osobním autům v průjezdu. Jak sám TN.cz přiznal, udělal to schválně. Jeho počínáním se teď začala zabývat policie.

Minulý pátek po poledni se řidiči jedoucí do Brna ocitli na dálnici D1 ve zbytečné koloně. Vytvořil ji šofér kamionu, který se ve zúžení na 169. kilometru u Domašova postavil doprostřed pruhů.

Kromě jiného tím zablokoval cestu i vozům záchranného systému, už to řeší policie. "Věcí údajného zablokování dálnice D1 poblíž Domašova se nyní budou zabývat kolegové z dálniční policie. Zajímat je bude zejména, proč řidič takto zastavil," řekl TN.cz mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.

"V případě, že zjistí ze strany řidiče jakékoliv protiprávní jednání, bude v tomto případě sankciován," doplnil. Zatím nedokázal předpovědět, co přesně by mu hrozilo. Pravděpodobně by ale šlo o pokutu nebo ztrátu bodů.

Podívejte se na video z incidentu:

Záběry poslala TN.cz čtenářka Michaela. "Bylo to asi v půl druhé odpoledne, najednou byla šílená kolona. I dopravní zpravodajství nám hlásilo, že je před námi nehoda a uzavřená dálnice. Problém byl ale úplně jinde," popsala nepříjemný zážitek.

Řidič kamionu přiznal, že dálnici ve zúžení ucpal úmyslně. Vadila mu prý osobní auta, která před sebe nepouštěla náklaďáky. "Trvalo to už strašně dlouho, osobáky pořád jezdily a viděl jsem, že je tam nějaká porucha kamionu. Tak jsem to prostě zacpal. Taky jsem se chtěl dostat domů. Tihle řidiči osobáků to neberou na vědomí," prohlásil muž, který prý profesionálně jezdí už 43 let.

Související obsah

Podle dopravního experta Romana Budského kamioňák za volant vůbec nepatří. "Není schopen udržet nervy na uzdě, je to člověk, který se chová mstivě. Mělo by s ním být zahájeno správní řízení a měl by být podroben přezkoumání duševního zdraví," řekl pro TN.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události