Krimi

Auto při jízdě na červenou skoro srazilo tři děti! Řidiče hledá policie

Do redakce televize Nova přišlo video, které zachycuje nebezpečnou situaci na jedné křižovatce v Praze. Jedno z aut tam projelo na červenou a přitom téměř srazilo na přechodu tři děti. Řidič pak pokračoval v jízdě a ještě málem zavinil nehodu. Už po něm pátrá policie.

Pražská Balabenka ve středu po poledni. Auta brzdí u semaforu, jedno už na červenou projíždí. O něm ale tahle reportáž není. Co se dělo dál?

Na přechodu se právě rozsvítila zelená, parta kluků s koloběžkami nepředpokládá žádné nebezpečí. To se ale rychle blíží. Auto dva chlapce těsně míjí, o třetího už ale podle všeho zavadí.

"Těsně potom zastavilo, řidič vykoukl z auta," popsal autor záběrů. Letmo se chlapce ptá, jestli je v pořádku. Pak zase rychle nasedá a pokračuje. O kus dál málem způsobuje nehodu. Hoch ale tak úplně v pořádku zjevně není. Sedá si a vydýchává se.

Související obsah

"Video si převzali kolegové z dopravní služby, kteří nyní obešlou provozovatele vozidla, aby zjistili, kdo ho řídil," ujišťuje policejní mluvčí Jan Daněk.

Řidič se podle policistů dopustil přestupku, za který hrozí pokuta pět tisíc a pět trestných bodů. Horší by pro něj bylo, kdyby se zjistilo, že něco podobného udělal v posledních dvanácti měsících. To už by mohl skončit na půl roku bez řidičáku.

Dopravní expert by podobné chování trestal co možná nejpřísněji. "Považuji to za extrémně nebezpečnou situaci. Ten člověk rozhodně nepatří na silnice," má jasno expert Robert Kotál.

V České Lípě nedávno srazilo auto dvanáctiletého chlapce, který přejížděl přechod na kole. Šofér ujel, druhý den po zveřejnění záběrů se ale sám přihlásil. O vině a trestu se zatím nerozhodlo.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události