Dopravní komplikace

Peklo na dálnici D1. Řidiči uvízli v kolonách kvůli opravám i několika nehodám

Rozkopaná dálnice D1 u Brna opět komplikuje cesty řidičům. V pondělí ráno strávili někteří z nich v koloně více než hodinu. Problémy způsobuje oprava úseku mezi exity Brno-Jih a Brno-centrum. Situaci navíc komplikují také menší nehody.

Peklo na dálnici zažil snad každý, kdo se v pondělí chtěl dostat po D1 od Vyškova okolo Brna směrem na Prahu. Kolony se tvořily už od nájezdu u Rousínova na 216. kilometru. "K té situaci dochází z důvodů dopravního omezení mezi kilometry 194 a 196, kde se obnovuje povrch," vysvětlil mluvčí policie David Chaloupka.

Řidiči tak popojíždějí ve dvacetikilometrovém úseku téměř krokem. Zpoždění ráno narostlo na více než hodinu. Dvoukilometrový opravovaný úsek patří mezi tři nejvíce zatěžované části dálnice D1 a pracovat se tam bude ještě 14 dní.

Související obsah

​"U takto dopravně vytíženého úseku dálnice, pokud je na něm další dopravní omezení, se tvoří kolony a způsobují komplikace. Každá i drobná nehoda může znamenat další problémy," upozornil Chaloupka.

A ty bohužel přišly. Kromě drobných nehod tří osobních aut se po 10. hodině na 197. kilometru ve směru na Prahu srazily dva náklaďáky. Kvůli tomu byl provoz sveden pouze do jednoho jízdního pruhu, a kolony tak ještě víc narůstaly. V opačném směru na Ostravu je v okolí Brna doprava také omezena na dva zúžené pruhy, provoz je tam ale zatím naštěstí poměrně plynulý.

Radim Bánovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události