Ferrari

Hodně drahý zásek. Majitel luxusního ferrari podcenil uličku a uvízl v pasti

Hodně drahý zásek. Majitel luxusního ferrari podcenil uličku a uvízl v pasti
Zdroj: YouTube / SupercarsNews

Italská městečka jsou známá svými úzkými uličkami. Majitel luxusního Ferrari Roma za zhruba šest milionů korun si na to nedal pozor a svoje auto za zhruba šest milionů korun pořádně odřel. V uličce si užil pořádně horké chvíle.

Slušný trapas se povedl řidiči supersportu Ferrari Roma. V uličce nejmenovaného italského města se zapasoval tak, že nemohl ani dopředu, ani dozadu. A už vůbec ne vystoupit…

Záběry uvězněného kupé zveřejnil na YouTube kanál SupercarsNews. Je na něm dobře vidět, o jaké milimetry tu šlo. Marně se místní obyvatelé snaží vůz z pasti vyvést, marně se na řidiče zlobí:

Majitel elegantního GT evidentně neodhadl šířku uličky vzhledem k rozměrům svého auta - kupé Roma je skoro dva metry široké (1975 mm) a přes 4,6 metru dlouhé. Je dost možné, že ho do pasti zavedla navigace, která se šířkou auta vůbec nepočítá.

Související obsah

Jak dlouho byl řidič v pasti, není známo. Podle dostupných informací ho ale nakonec musela vysvobodit odtahovka a neobešlo se to bez poničených boků.

Související obsah

Cena za tuhle navigační chybu bude dost vysoká. Oprava a lakování šestimilionového auta nebude zrovna levnou záležitostí. Možná by měl řidič příště vyrazit do města spíš v malém fiátku.

Související obsah

Je paradoxní, že Ferrari Roma je pojmenované zrovna podle italského hlavního města, ve kterém není o uzoučké uličky nouze. Sportovní kupé má pod kapotou twin-turbo V8 o objemu 3,9 litrů, které disponuje výkonem 620 koní (456 kW) a točivým momentem 760 N.m. Z 0 na 100 km/h vystřelí za 3,4 vteřiny a umí jezdit rychlostí přes 320 km/h. Pokud tedy zrovna nevězí v uzoučkých uličkách…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události