Domácí

Dlouhé kolony, šnečí tempo. Štáb TV Nova otestoval dopravu v Praze

Výměna názorů mezi prezidentem Zemanem a pražským primátorem Hřibem opět upozornila na složitou dopravní situaci v Praze. Jak se v metropoli jezdí, vyzkoušel štáb TV Nova na vlastní kůži i ve středu. Největší problémy byly hned po ránu a pak odpoledne, kdy většina Pražanů cestuje mezi svými domovy a prací.

Popojíždění šnečím tempem, tak to vypadá po ránu na většině pražských silnic. Na některých místech vznikají kolony a řidiči na cestě do práce trpí. "Místo 45 minut, jako to jezdím každý den, jsem jela přes hodinu a půl," popsala řidička.

Zařadit dvojku je na některých místech téměř nemožné a radary ukazující průměrnou rychlost málokdy překonají jednociferné číslo. Odbočovací pruh před Nuselským mostem na náměstí Míru dopoledne připomínal spíše parkoviště. Může za to zúžení vozovky kvůli práci na silnici a takových míst je v Praze hned několik.

Související obsah

​Okolo oběda auta z metropole částečně zmizí a na chvíli je možné celkem plynule jezdit. Okolo 16. hodiny se kvůli lidem vracejícím se ze zaměstnání dopravní situace v Praze opět zhoršuje. "Je to hrozný, hlavně ta Jižní spojka, tam je to šílený," řekl další řidič.

Někde se tak stojí, i když na semaforu svítí zelená. Podle některých řidičů na tom silnice ale nejsou o moc hůř než v minulých letech. "Po tom covidu, kdy jsme si zvykli, že není žádná velká doprava, nám to teďka přijde, jako že to je horší. Těžko to srovnávat, jestli je to horší, nebo lepší, ale přijde mi to dost hrozný," popsal situaci další z řidičů.

Situaci v Praze navíc komplikují i časté nehody, které způsobují řidičům další vrásky na čele. Například v úterý se na Barrandově tvořily hodinové kolony kvůli srážce dvou autobusů.

Jan Houška TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události