Domácí

Dálnice D1 má problém se špatným betonem. Opravený úsek se znovu zavře

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) musí na dálnici D1 řešit velký a nepříjemný problém. U středočeského Lokte je totiž na opravené části dálnice úsek, kde se nově položený povrch rozpadá a bude se muset udělat znovu. ŘSD na něj uplatní reklamaci.

Opravený úsek dálnice D1 mezi 65. a 66. kilometrem ve směru na Prahu se znovu uzavře. Celkem 130 metrů komunikace je totiž v havarijním stavu. Na vině je technologická chyba při pokládce betonu. Může za to firma Eurovia, která dálnici opravovala. Ta ji teď v rámci reklamace bude muset rekonstruovat znovu.

"Jsme se domluvili na způsobu oprav, který provedeme na naše náklady neprodleně," uvedla mluvčí společnosti Iveta Štočková.

Související obsah

Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) měla nová dálnice vydržet 30 let. Je položená jen jeden rok a už je v tak špatném stavu, že by nevydržela ani letošní zimu. Ředitelství silnic a dálnic proto příští pátek nechá poškozenou část dálnice vybagrovat a položit nový povrch.

Státní pokladnu to sice nebude stát žádné peníze, ale opravy se neobejdou bez komplikací. Řidiče čeká znovu deset kilometrů ve zúžení a v kolonách. Opravy začnou příští pátek a trvat budou zřejmě dalších čtrnáct dní.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události