Doprava

Nepozornost za volantem nebo pasažéři v kufru. V Česku přibývají přestupky na silnicích

Policejní statistiky ukazují, že v poslední době extrémně přibývá přestupků řidičů dodávek. Často se nevěnují řízení nebo převážejí pasažéry v nákladovém prostoru. Nedávno se při jednom takovém převozu zranilo 8 lidí.

Řidič sena dálnici D1 u Měřína plně nevěnoval řízení a najel do svodidel. Dodávka se převrhla a skončila na boku. Záchranáři a policisté, kteří u nehody zasahovali, nevěřili svým očím.

Uvnitř cestovalo hned šestnáct lidí, přitom povolena je pouze tříčlenná posádka. 13 lidí bylo v nákladovém prostoru. Při nehodě se zranilo sedm z nich a 69letý řidič dodávky.

Související obsah

​Podobných případů v poslední době podle statistik přibývá. Nejvíce jich policisté odhalí na dálnici D1. A nejde jen o nepovolenou přepravu lidí. Řada řidičů dodávek, ale i nákladních aut a kamionů se při jízdě nevěnuje řízení, a proto policisté rozjíždějí speciální kontrolní akci zaměřenou právě na chování řidičů za volantem.

Jen v pondělí na Vysočině odhalili 155 hříšníků. Řidiči místo řízení třeba telefonovali nebo svačili. Všichni pak vyfasovali pokuty. Kontroly budou pokračovat i v dalších dnech a týdnech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události