Domácí

Ústí nad Labem začne prodávat auta, která blokovala ulice města

Ústí nad Labem začne jako první v Česku prodávat odtažená auta. Právě tohle město také začalo hned, jak to umožnila novela zákona, s odtahy vozů, které neměly platnou technickou kontrolou. Od loňska tam zmizely ze silnic téměř tři stovky vraků.

Začalo to loni. Mazda s dávno propadlou technickou kontrolou zabírala kdo ví jak dlouho parkovací místo na ulici. Bez platné červené samolepky na registrační značce přitom na silnici nemá co dělat. Skončila s dalšími odtaženými auty na odstavném parkovišti za městem.

To se ale pomalu začíná plnit. Momentálně je na něm přes 70 aut. Celkem už ale místem prošlo 280 vraků. Jejich odtahy stály přes půl milionu korun plus náklady za hlídané stání. Teď by město peníze rádo získalo zpátky.

Související obsah

​Úředníci už vytipovali 15 vozidel, která půjdou do aukce. Pochopitelně půjde o ta, která jsou v nejlepším stavu. "Smyslem je samozřejmě nejen příjem do kasy, ten je zanedbatelný, rozhodně je prioritou uklizené město bez vraků," prohlásila mluvčí Magistrátu Ústí nad Labem Romana Macová.

Odtahy vraků se následně spustily po celém Česku jako lavina. Mizí auta, která mají nejméně půl roku propadlou technickou. Majitelé pak musí zaplatit za jejich odtah a stání, jinak o ně přijdou.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události