Domácí

Pneumatiky výrazně zdražují. Ceny ještě porostou, varuje expert

Ceny zimních pneumatik se rychle zvyšují. Důvodem je především nedostatek výrobních surovin a drahá doprava. Řidiči si tak letos připlatí za sadu v průměru až 500 korun.

Zdražování se v letošním roce dotklo také zimních pneumatik. "Zdražují zhruba o 500 korun. Bude to však ještě horší a ceny porostou," řekl ve Snídani s Novou Igor Sirota z Ústředního automotoklubu ČR (ÚAMK).

Podle odborníků je poptávka po pneumatikách obrovská, a ceny navíc šponuje i nedostatek výrobních surovin a drahá doprava. "Hodně záleží na rozměrech, ale některé pneumatiky jsou beznadějně vyprodané. Poté je důležitá také značka, mnohé jsou totiž rovněž nedostatkové," vysvětlil Sirota.

Související obsah

Experti však lidem doporučují, aby na pneumatikách nešetřili. "Je rozumné zvláště u těch zimních sáhnout po něčem dražším a kvalitním. Není vhodné jít do supermarketu a něco tam koupit," radí Sirota.

Úplně vhodné podle Siroty nejsou ani celoroční pneumatiky, které jsou mezi lidmi poměrně oblíbené. "Před těmi bych varoval. V testech odborných časopisů i automobilek nevychází zrovna ideálně. Zřídka se objeví nějaké dobré," doplnil Sirota.

Se zdražováním však budeme muset počítat také v příštím roce. "Myslím, že náš čeká totéž, co letos. Bude hůře," uzavřel Sirota.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události