Krimi

Opilá řidička několikrát bourala v Brně, pak se řítila po D1 bez pneumatiky

Doslova hazard se životem předvedla v noci na úterý v Brně opilá mladá řidička. S téměř dvěma promile alkoholu nabourala několik aut a pak vyjela na dálnici D1. Ženu, která jela velmi vysokou rychlostí, nezastavilo ani to, že ztratila jednu z předních pneumatik. Její zběsilou jízdu natočil jeden z řidičů.

Po dálnici mladá řidička kličkovala ze strany na stranu. Radek, jehož auto předtím nabourala v Brně, nebezpečnou jízdu natáčel.

"Na křižovatce mi škrábla auto, tak jsem se rozjel za ní. Ona kolikrát tam málem vletěla i pod kamion. Naštěstí byl večer, nebyl takový provoz. Kdyby to bylo přes den, tak by to byla katastrofa," popsal okamžiky hrůzy.

Žena po D1 jela bez přední pneumatiky, pouze na ráfku. Na tachometru se to ale neprojevilo, chvílemi uháněla až 160kilometrovou rychlostí. U Ostrovačic sjela z dálnice. Její jízda skončila asi po 22 kilometrech u obce Nový Dvůr.

Související obsah

"Zastavila tím stylem, že jí spadl mobil, protože ona si ještě telefonovala. Já jsem vyběhl a vzal jsem jí klíče. Potom jsem čekal asi hodinu na policii," pokračoval Radek.

​Řidička očividně neměla nejmenší tušení, v jakém stavu její auto je. Policisté chtěli provést dechovou zkoušku na alkohol, do té se ale řidičce vůbec nechtělo. "Miláčkové, já studuju bezpečnostní management, takže jestli po mě něco chcete, tak se bavte s kolegy. Já mám spolužáky velký policajty. Já to studuju a vy budete úplně v p**eli, takže uno momento," prohlašovala.

Na delší záznam z kamery řidiče se můžete podívat tady:

"Nezodpovědná řidička byla zadržena a skončila v policejní cele, předtím se při lékařském vyšetření podrobila dechové zkoušce. Nadýchala téměř dvě promile alkoholu," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté ženu obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí jí až tři roky za mřížemi.

Zdeněk Drgáč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události