Krimi

Pomsta za vyhazov: Měl nechat lidi tankovat na firemní kartu, hrozí mu 5 let

Pomsta za vyhazov: Měl nechat lidi tankovat na firemní kartu, hrozí mu 5 let
Zdroj: TV Nova

Zřejmě pomsta vedla podle policie 40letého muže z Moravskoslezského kraje k tomu, že zneužil tankovací kartu firmy, kde předtím pracoval. Stál u pumpy a nabízel náhodným lidem, že si na ni mohou levně natankovat. Teď mu hrozí vězení.

Firma zabývající se automobilovou dopravou vyhodila 40letého zaměstnance. Ten podle policie neodevzdal všechny služební věci, nechal si tankovací kartu a vymyslel s ní plán, jak se vypořádat s údajnými dluhy.

Měl objíždět benzinové stanice a náhodným lidem nabízet, aby si na kartu natankovali. "Postup byl ve všech případech stejný. Zákazník si do vozidla či kanystru natankoval naftu, obviněný muž na pokladně za ně zaplatil tankovací kartou, ale od zákazníků vybral hotovost, přičemž si měl nechat zaplatit za naftu 20 korun za litr. Zákazníci se nad ničím nepozastavovali a zřejmě viděli výhodu, že ušetřili asi 10 korun za litr nafty," popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah

​Kšeftu se zřejmě dařilo, tak se muž rozhodl, že přibere i 30letého známého. Ten měl za odměnu převzít oslovování řidičů a vyřizování "objednávek". "Komplic pokračoval v této činnosti téměř 14 dnů. Celkem oslovili zhruba 130 lidí, kterým měli zaplatit odcizenou tankovací kartou natankovanou naftu, a tím způsobit společnosti škodu přes 230 tisíc korun. Jejich zisk byl přes 100 tisíc korun," doplnila Michalíková.

Vše by možná uniklo pozornosti, kdyby společnosti nepřišlo upozornění, že čerpání z karty téměř dosáhlo limitu. Ta vše prověřila a pak oznámila na policii. "Kriminalisté v dané věci začali zjišťovat okolnosti případu. Oba muži se ke svému jednání doznali, jen jejich výpovědi se rozcházely. V současné době je trestní stíhání obou mužů vedeno na svobodě. V případě prokázání viny hrozí až pětileté vězení," uzavřela Michalíková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události