Domácí

Senioři vykupují ojetiny. Kvůli pandemii mají strach z hromadné dopravy

Senioři vykupují ojetiny. Kvůli pandemii mají strach z hromadné dopravy
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Za poslední rok roste zájem starších řidičů o ojeté vozy, kteří mají kvůli pandemii strach cestovat hromadnou dopravou. Senioři jsou ochotni si za vůz dokonce i připlatit. Sedají za volant i přes to, že často nemají dostatečné řidičské zkušenosti.

Denně nakažených v Česku stále přibývá. Zároveň roste i prodej ojetých aut. Stařší řidiči mají strach cestovat hromadnou dopravou, kde je zvýšené riziko nákazy koronavirem.

Poptávka narostla především u starších žen ve věku okolo padesátky. „Zájem o ojeté vozy roste i u starších řidičů, kdy velká část z nich před pandemií ani o pořízení vozu neuvažovala. Většinu starších zákazníků tvoří ženy,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny Aures Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA Auto.

Související obsah

Podle statistik Ministerstva zdravotnictví jsou starší lidé rizikovou skupinou pro nákazu koronavirem. Počty úmrtí seniorů dosahují až 37 % nemocných.

Na silnicích přibývá nových řidičů, kteří nemají s řízením auta dostatečné zkušenosti. Přesto mnoho seniorů vnímá cestu vlastním autem jako bezpečnější variantu než cestu vlakem. Podle prodejní analýzy AAA Auto jsou senioři za novější vůz schopni utratit až o 13 % více než v loňském roce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události