Ekonomika

Ceny pohonných hmot lámou rekordy. Jejich zdražování nekončí

Ceny benzínu, nafty ale i CNG prudce vylétly vzhůru. Pohonné hmoty jsou tak nejdražší za posledních sedm let. Podle ekonomů zdražování zdaleka nekončí.

Ceny benzínu a nafty lámou letité rekordy. Litr naturalu teď stojí v průměru 35,50 Kč, litr nafty 34,10 Kč. Hlavně ve městech je ale podstatně dráž. "Je to dost a říkám, bude hůř. Takže je třeba se připravit," uvedl muž v anketě.

Za jediný rok benzín podražil o skoro osm korun, nafta o sedm. "Je to i kvůli tomu, že klíčoví těžaři v čele s Ruskem nebo Saudskou Arábií stále omezují svoji těžbu," nastínil důvod ekonom Lukáš Kovanda.

Související obsah

​Některé prémiové pohonné hmoty už atakují 40korunovou hranici. A nezdražuje jen nafta nebo benzín. Mnozí šoféři si všimli, jak vystřelily vzhůru i ceny stlačeného zemního plynu, tzv. CNG. Rozdíl je čtyři koruny.

Třeba na malé čerpací stanici ve Zlíně kilogram CNG stál ve čtvrtek ráno 58,40 Kč. Na nebývale vysokou cenu upozorňuje i cedule.

A podle ekonomů nás čeká během zimy pořádný průvan v peněžence. Benzín může zdražit ke 40 korunám za litr, nafta k 39 korunám.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události