Zábava

Pandur vs. Fabia. Pět let od nechvalně známé nehody přišla drsná odveta

Přesně před pěti lety vyřadila obyčejná Škoda Fabia z provozu hned čtyři armádní obrněné pandury. Stačila k tomu nevinně vyhlížející srážka na silnici nedaleko Tábora. "Vyslechli jsme si za to své. Bereme to. Se Škodovkou už jsme se usmířili," vzkazuje po pěti letech Armáda ČR. Jak vypadalo zmíněné "usmíření"? Byla to spíš pořádně tvrdá pomsta. Podívejte se ve videu.

Pandur likviduje stříbrnou fabii tak, že z ní zbývá jen pořádně zvalchovaná placka plechu a střepů. Pomsta za pět let starou nehodu? "Chtěli jsme zjistit, jak by to dopadlo, kdyby pandur včas nedobrzdil," vrací se Armáda ČR s nadsázkou k nechvalně známé události ze 4. listopadu 2016.

Skupina obrněných vozidel se tehdy vracela ze cvičení ve Vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku. U Tábora před armádní kolonou kvůli překážce na silnici prudce zabrzdila civilní fabie. Výsledkem bylo poškození všech pěti obrněnců, které do sebe postupně narazily. Lehčí zranění si odneslo osm vojáků i žena s dítětem z civilního auta.

Související obsah

​Jeden z pandurů byl jen lehce poškozen a vojáci si ho brzy opravili, další čtyři ale byly mimo službu víc než dva roky, protože jim v Tatra Defence Vehicle v Kopřivnici měnili celé korby. Poslední opravený obrněnec si vojáci převzali až na konci března 2019. Armádu stál servis 95 milionů korun.

Příčinou nehody bylo podle policie nedodržení bezpečné vzdálenosti, tři vojáci dostali pokutu 2 000 korun.

Video, které armáda zveřejnila přesně na den po pěti letech od nehody, dokazuje, že na tenhle incident jen tak nezapomene. I když teď už ho připomíná jen s vtipnou nadsázkou a sebeironií. Fabie v roce 2016 vyvázla jen s poničenými plechy, protože řidič prvního z pandurů stihl dobrzdit, teď už jí to tak snadno neprošlo –⁠ podívejte se v úvodním videu.

A připomeňte si i reportáž z místa nehody 4. listopadu 2016:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události